Nápověda

Pokusili jsme se odpovědět na nejčastější otázky a připravit stručný návod, jak se na našich stránkách orientovat a správně je využívat.

Nápovědu jsme rozdělili do dvou kategorií - 1. Profil Svatebčana a 2. Profil Dodavatele

Věříme, že tu najdete odpovědi na vše, s čím byste potřebovali poradit, v případě, že ne, kontaktujte nás zprávou na našich facebookových stránkách.

 

https://www.facebook.com/casnasvatbu/

Váš tým Časnasvatbu.cz :)

Obsah nápovědy:

Klikněte na řádek, který Vás zajímá a budete na téma inhned přesměrováni.

Profil Svatebčana

 1. Nastavení profilu
 2. Základní informace
 3. Informace o svatbě
 4. Svatební dary
 5. Svatební web
 6. Svatební noviny
 7. Svatební profil uživatele

Profil Dodavatele

 1. Nastavení profilu
 2. Profil Dodavatele

Hlavní strana

 1. Úvod
 2. Fotoblogy
 3. Fórum
 4. Dodavatelé
 5. Svatebčané
 6. Inzerce

Profil Svatebčana

V prvním případě se u nás musíte registrovat, je to klasická jednoduchá registrace tak jako na jiných webových stránkách, na hlavní straně vyberte, tlačítko "Jsem Svatebčan" které Vás přesměruje do registračního formuláře.

1. Nastavení profilu

Ihned po registraci se Váš svatební profil zpřístupní a Vy máte možnost začít vkládat informace o Vaší svatbě. V nastavení profilu je pět sekcí, ve kterých se jistě ihned zorientujete a které Vás navedou na správné vyplnění Vašeho profilu.


2. Základní informace 

Stránka sloužící k vyplnění uživatelského jména, emailu a dalších základních registračních informací. Je tu také možnost nahrát Vaši profilovou a úvodní fotografii, která bude zdobit Váš svatební profil.


3. Informace o svatbě 

Zde vyplníte informace týkající se vaší svatby, které budou viditelné na Vašem svatebním profilu v sekci "Moje Svatba" a budou použity pro vygenerování Vašeho Svatebního webu a Svatebních novin. Nastavení informací je velice obsáhlé a je zcela na Vás, které informace budete chtít vyplnit. U každé části je další možnost nastavení, zda mají být informace veřejné, či soukromé.


4. Svatební dary 

Skvělá možnost Svatebního webu, kde jako svatebčan máte možnost vytvořit seznam darů, které byste si přáli, aby Vám Vaši svatební hosté darovali jako svatební dar. Vkládání svatebních darů je velmi jednoduché. Zadejte název daru, odkaz na dar v e-shopu, aby svatební hosté měli snadné hledání a objednali přesně ten dar, který jste si vybrali a vložte jeho fotografii. 

Doporučujeme Svatební seznam opatřit heslem (hned první řádek), aby svatební dary mohli využít jen ti, kteří dostanou souhlas si svatební dary zamluvit. Na Svatebním webu se tedy seznam svatebních darů zjeví jen těm, kteří na to mají správné oprávnění. Je možnost si svatební dar jen prohlédnout na e-shopu a také si svatební dar zamluvit vyplněním emailové adresy, kam poté přijdou informace s potvrzením o svatebním daru. Potvrzením, které přijde obratem na vyplněný email se proces ukončí a svatební dar je zamluvený.


5. Svatební web

Skvělá online prezentace nejen Vašeho svatební dne, kterou můžete zasílat svatebním hostům, kde najdou veškeré informace o Vás a Vaší svatbě. Svatební web využívá informace vyplněné na Vašem profilu. Je možné vyfiltrovat, které informace na Vašem svatebním webu chcete zveřejnit. Je možné ho opatřit heslem, aby k němu měli přístup jen ti, kterým to umožníte. 


Náš Svatební web se skládá z několika částí.

Vrchní a zároveň první část podložená Vašimi společnými fotografiemi slouží k prezentaci nejdůležitějších informací o Vaší svatbě. Jméno ženicha a nevěsty, kdy a kde se Vaše svatba bude konat a odpočet času, kolik do Vaší svatby zbývá.


Níže naleznete jméno oddávajícího, informace o svědkovi ženicha a nevěsty, galerii společných fotografií a program svatebního dne, který je velmi užitečný pro svatební hosty a jde ho vypracovat opravdu do detailu.

 


Naše cesta je další část svatebního webu, kde se z vyplněných informací v "nastavení profilu" vygeneruje pěkná posloupná cesta od Vašeho seznámení až po svatební den.

 


Následují Svatební dary, které si mohou svatební hosté zamluvit a nebo si je jen prohlédnut. Svatební dary doporučujeme opatřit jednoduchým heslem, aby si mohli zamluvit dary jen ti, kteří k tomu dostanou souhlas.

 


6. Svatební noviny

Mějte i Vy svoje originální svatební noviny, které jsou tradičním doplňkem na svatební hostině. Hosté v nich najdou informace o svatbě, o novomanželích, o svědcích, o společné cestě, harmonogram svatebního dne, vtipný obsah týkající se manželství a svatby a jiného.  K vytvoření svatebních novin je nutné mít zaregistrovaný profil. Zaregistrujte se a ve Vašem profilu vyplňte všechny potřebné informace o Vaší svatbě. Svatební noviny využívají informace vyplněné v "Nastavení profilu" v sekci "Informace o svatbě". V nastavení svatebních novin je možnost vypnutí nebo zapnutí stránek, které by měly Vaše svatební noviny obsahovat. Je tam i možnost vyplnit první a poslední stránku dle Vašeho přání. 

Krok 1. - Informace o svatbě

Správné vytvoření svatebních novin jsme rozdělili do dvou přehledných částí. Ta první pojednává o vyplnění všech potřebných informací v sekci "Informace o svatbě" kterou naleznete v "Nastavení profilu". Postupně vyplňujte vše, co budete chtít, aby Vaše svatební noviny obsahovaly. Tuto sekci využívá i generování Svatebního webu. Při najetí myší na pravou stranu u každého řádku se Vám zobrazí možnost nastavení soukromí (viz obrázek níže), kde můžete nastavit, zda tato informace má být veřejná, nebo soukromá. Soukromá znamená, že tuto informaci noviny obsahovat nebudou, nebude viditelná na Vašem profilu ani na Vašem svatebním webu.

Krok 2. - Generátor svatebních novin

V této části krok po kroku nastavíte vlastnosti Vašich svatebních novin. Generátor jsme rozdělili do sedmi přehledných kroků, ve kterých se jistě budete skvěle orientovat. Je nutné k dalšímu kroku stránku uložit kliknutím na tlačítko "Uložit a přejít na další krok" které naleznete na konci každé stránky.

1. Základní informace

Zde si nastavíte, zda svatební noviny mají být na Vašem profilu veřejné (opatřené heslem, nebo bez hesla), nebo soukromé a uvidíte je jen Vy. 

2. Úvodní informace

Je to úvodní slovo zobrazující se na první straně hned pod Vašimi fotografiemi. Úvodní slovo si vyplníte vlastními slovy v textovém editoru. 

3. Ženich, nevěsta a svědci

Krok, kde nastavíte zobrazení informací o novomanželích a o svědcích. Další možnost tohoto kroku je vyplnění libovolných informací k ženichovi a nevěstě, které budou v novinách zobrazené v části "Něco o nás"

4. Harmonogram dne

Část ve svatebních novinách "Co vás dnes čeká" - není společná s informacemi v sekci "Informace o svatbě" . Zde si libovolně můžete vytvořit co budete chtít mít v novinch obsaženo. 

5. Naše cesta

Čistě jen pro povolení, nebo naopak zakázání této části pro zobrazení ve svatebních novinách

6. Pro pobavení hostů

Zde si nastavíte předem vygenerované zábavné čtení, které chcete mít zobrazené, či skryté ve Vašich svatebních novinách. Naleznete zde části - Vtipy, manželské zákony, pravidla svatebního dne a mnoho dalšího. 

7. Závěr

Poslední část svatebních novin a tou je "Poděkování". Opět máte možnost je využít, nebo nechat skryté. Poděkování vyplníte vlastními slovy v textovém editoru. 


7. Svatební profil uživatele

Na svatebním profilu je umístěné úvodní a profilová fotografie, které jste nahráli už dříve v "nastavení profilu". Zbývající dny do Vaší svatby a jména ženicha a nevěsty. 


Profil Dodavatele

V prvním případě se u nás musíte registrovat, je to klasická jednoduchá registrace tak jako na jiných webových stránkách, na hlavní straně vyberte, tlačítko "Jsem Dodavatel" které Vás přesměruje do registračního formuláře.


1. Nastavení profilu

Ihned po registrování nového Dodavatele máte možnost v "Nastavení profilu" vyplnit veškeré informace o Vaší firmě. Nastavení profilu Dodavatele je velice obsáhlé a jistě se v něm zorientujete. Využijte například obsazenost Vašich termínů. Jste Firma a zapadáte do více kategorií? Nevadí, vyberte jich více na řádku "Povolání". Nahrajte minimálně 4 úvodní fotografie, budou se Vám zobrazovat na Vašem profilu Dodavatele. Pokud nahrajete úvodních fotografií více, budou se zobrazovat při každém načtení profilu náhodně čtyři fotografie. 


2. Profil Dodavatele

Hlavní strana profilu dodavatele se skládá z několika částí. Je na něm galerie nahraných "úvodních fotografií", které na první pohled upoutají pozornost zákazníka a může jimi listovat. Hlavní strana také obsahuje stručné informace o Dodavateli, název jeho firmy, zaměření a kraj, ve kterém působí. Je možné Dodavatele ihned kontaktovat tlačítkem "poptat dodavatele" nebo přidáním do svatebního seznamu dodavatelů, který se uloží do seznamu svatebčanovi a může tak mít více firem pohromadě a nemusí je zpětně složitě vyhledávat. Svatebčan se také může přihlásit k odběru příspěvků od dodavatele a vidět jeho příspěvky ve Fotoblogu. Možnost je i sdílet Dodavatele na Facebooku. 

Spodní část profilu se skládá z osmi částí.


Hlavní strana

1. Úvod

Na hlavní úvodní stránce, naleznete přehledné horní MENU, které Vás bude po webu navigovat. Nad ním se nachází vyhledávací část, která vyhledá vše na našem webu. Hlavní stránce dominují dva rámce, ten levý náhodně prezentuje alba nahrané ve Fotoblogu a pravý náhodně Dodavatele. Dále se na halvní stránce nacházejí poslední Fotoblogy, Svatební weby a nejnovější uživatelé.


2. Fotoblogy

Fotoblog je místo, kde každý uživatel může sdílet své fotografie a alba s ostatními uživateli. Může je lajkovat" a nebo na ně reagovat. Fotoblog má rozšířené nastavení pro uživatele, například Filtr příspěvků od uživatelů se kterými je v přátelích, oblíbených dodavatelů, nebo příspěvky které "lajkoval" a nebo komentoval. Je možnost se ve Fotoblogu připojit do tematických skupin. Dodavatelé mají výhodu, že při každém jejich Fotoblogu je jejich odpověď opatřena vizitkou s kontaktními informacemi a náhledem jejich služeb. Tím jsou odlišeny Fotoblogy Svatebčanů a Dodavatelů.


3. Fórum

Naše Fórum jako i jiné slouží pro svatebčany i pro Dodavatele. Svatebčané mohou Fórum využít vytvořením nových témat na komunikaci s ostatními uživateli, hledáním Dodavatelů a čehokoli jiného. Dodavatelé mohou reagovat na témata a nabízet tím i své služby. Fórum je rozdělené do mnoha kategorií, kde každý Svatebčan jistě najde sekci, kam by jeho téma patřilo. Každá odpověď Dodavatele je opatřena vizitkou s kontaktními informacemi a náhledem jejich služeb. Tím jsou odlišeny odpovědi Svatebčanů a Dodavatelů.4. Dodavatelé

Zde má každý uživatel skvělý přehled o Dodavatelích. Ti jsou rozděleny podle kategorií na základě služeb které nabízí. Každá kategorie Dodavatelů je poté rozdělena i na kraje pro lepší orientaci pro Svatebčany i ostatní uživatele.


5. Svatebčané

Seznam registrovaných Svatebčanů a jejich svatebních profilů, které může procházet i neregistrovaný uživatel. V dohledné době budeme Svatebčany rozdělovat i do krajů pro lepší orientaci. 


6. Inzerce

Jako novinku na našich stránkách můžete využít svatební inzerci, kde můžete nabízet, poptávat i prodávat zboží i služby. Je nutné mít zaregistrovaný profil kvůli odchozím zprávám, které při kontaktování s odpovědí na inzerát se budou přeposílat na Vaší emailovou adresu, kterou jste zadali při registraci.


 

Věříme, že tu najdete odpovědi na vše, s čím byste potřebovali poradit, v případě, že ne, kontaktujte nás zprávou na našich facebookových stránkách.

 

https://www.facebook.com/casnasvatbu/

 

Váš tým Časnasvatbu.cz :)